Home D47 x Rudná Tunel Ostrava Další stavby Diskuze kontakt

9. 7. 2004 Začátek stavby tunelu. Zeměměřiči umístili patřičným způsobem všechny nivelační značky a tak mohla začít skrývka zeminy. Vzhledem k tomu, že svrchní vrstva půdy je hodnotná pro obsah živin, dává se na zvláštní hromady pro další zemědělské použití. Jíl ten se pak odváží bez užitku.
Právě se díváte do tunelu. Opravdu. Směr Olomouc. Ze stejného místa, tunel máte za zády a díváte se směrem na OV. Ten oranžový sloupek je nivelační značka (okolo plánované dálnice jich je spousta). Pohled z haldy skrývky směr OV. Kudy asi povede dálnice?
Zde bude Ostravský portál. Pohled směr OL. Pohled na Ostravský portál. Ostravský portál v kontextu kopce (v pozadí). Zelený proužek je silnice jež bude přemostěna D47. Silnice Klimkovice - Vřesina.
Totéž co předchozí snímek. Pohled k Ostravskému portálu. Pohled k Ostravskému portálu. V popředí silnice Klimkovice - Vřesina. Tunel v dáli.
Už se vžíváte do role řidiče který si to uhání a právě je 20 sekund od tunelu? Opět vidíme kopec kterým povede tunel v mírném levotočivém oblouku. Pohled od tunelu do Ostravy. Tunel jak je vidět ze silnice mezi Klimkovicemi a Vřesinou.